Як правильно обирати акумулятори на авто

Акумулятор для автомобіля – пристрій, без якого не працює жоден транспортний засіб. Устаткування виступає в якості автономного джерела живлення автомобілів.

Пристрій здатний накопичувати енергію, яка після використовується для підживлення бортової мережі і подачі струму на стартер, що сприяє запуску мотора авто. Проте, щоб автомобіль працював справно, необхідно знати, як правильно вибрати акумулятори для авто.

Призначення

Акумулятор для автомобілів – акумуляторна батарея кислотного типу. Обладнання є одним з найважливіших компонентів будь-якого транспортного засобу. Головні функції пристрою полягають в наступні моменти:

  1. Здійснення подачі електрики на стартер з метою запустити мотор техніки. Акумулятор протягом 30 секунд здійснює подачу пускового струму, або струму холодної прокрутки на стартер, що запускає мотор.
  2. З метою живити бортову мережу, якщо генератор володіє недостатньою кількістю потужності.
  3. Для забезпечення автономного живлення бортової мережі транспортного засобу.

При цьому, кожен акумулятор володіє індивідуальним показником ємності і заряду. Під час роботи мотора автомобіля все навантаження на електричне живлення лягає на генератор. Пристрій заряджає акумулятор в момент руху і, якщо спостерігається недостатній показник потужності, починає діяти акумулятор. При цьому, акумулятор здатний забезпечувати автономне живлення протягом певного часового відрізка.

Правила выбору

Щоб правильно вибрати акумулятор для автомобіля, необхідно дотримуватися кількох дій:

  1. Акумулятор повинен відповідати параметрам спеціально відведеної для нього ніші під капотом авто.
  2. Визначити полярність пристрою: вивчити колишній акумулятор і визначити, що у нього знаходиться праворуч, а що –ліворуч.
  3. Вибрати бренд обладнання. Для цього слід вивчити технічні рекомендації виробника автомобіля, а також враховувати технічні характеристики моделей певного акумулятора.
  4. Показник порівняльних випробувань різних акумуляторів авто, який дозволить визначити найбільш потужне і якісне обладнання.

Також важливо розуміти, що марка акумулятора для авто формує ціновий діапазон. Так, купуючи пристрій від європейського виробника, потрібно бути готовим до вартості 3-5 тисяч рублів за класичну модель. При цьому, струм і ємність батареї будуть визначатися, відштовхуючись від розмірів акумулятора.