Лінолеум було створено вже досить давно – ще 1763 року. На той момент він був абсолютно натуральним матеріалом.
На тканинну основу наносили різні гарячі смоли, після остигання яких виходило міцне покриття.
Згодом список матеріалів, що використовуються при виготовленні лінолеуму, змінився. До нього додали додаткові речовини, що роблять його більш щільним і зносостійким. На виробництво натурального виробу були потрібні великі фінансові витрати, тому натуральний лінолеум дорого коштував. Тоді люди задумалися про створення дешевшого аналога. Так виник синтетичний лінолеум.
Сучасні моделі нічим не відрізняються від своїх прабатьків. Так само в магазинах продають натуральні та штучні полотна. Єдине, що змінилося – збільшився модельний ряд, вироби стали розділятися за складом та видами. Тому тепер, щоби вибрати лінолеум для квартири, потрібно враховувати не тільки свої вимоги, але й технічні характеристики виробу.
Загальні правила щодо вибору лінолеуму
- Покриття повинно мати високу якість. Перевіряють це візуально – оглядають зріз, вигляд полотна. Якщо виріб «не сипеться», верхня плівка не відходить, немає різкого запаху, відсутня яскраво виражена деформація – лінолеум якісний.
- Малюнок на полотні потрібно вибирати відповідно до інтер’єру приміщення, в якому воно лежатиме.
- Придбати покриття потрібно у теплому приміщенні. На холодних складах ринку (в зимовий час) виріб стає жорстким, його неможливо добре оглянути і визначити, наскільки лінолеум старий. Тестовий огляд полягає в наступному – потрібно зігнути край полотна та оцінити еластичність матеріалу. Якщо воно добре згинається, то у виробу ще не вийшов термін придатності.
- Перед покупкою слід виміряти площу, щоб не переплачувати за зайві метри лінолеуму.
Вибираємо покриття, з урахуванням його розташування у квартирі
- Для коридору потрібно брати міцніші вироби, щоб вони могли витримувати хороші навантаження. Тонкий лінолеум швидко зноситься і втратить необхідні властивості.
- Для кухні вибирають покриття середньої густини. Воно повинне мати підвищену вологостійкість.
- Для кімнат вибирають вироби виходячи з інших показників. Якщо квартира жарка, в ній тепла підлога, то беруть тонкий лінолеум, холодні – полотно з додатковим утеплювачем.
Підібравши якісний виріб від відомого виробника, можна не турбуватися про те, що він швидко стане непридатним. Хороший лінолеум може бути десятиліттями.
Оставить ответ