Основні етапи та правила виконання розвал сходження

Для кращого зчеплення з дорогою та керованості автомобіля, колеса встановлюються під певним кутом один до одного та поверхнями руху.

Саме це співвідношення є головним для роботи ходової частини транспортного засобу, що вимагає точного регулювання. Щоб докладно розібратися у питанні, варто дізнатися більше про розвал сходження на https://sto-frant.com.ua/rozval-shozhdeniya.

Концепція

Розвалом називають кут, під яким колеса розташовуються стосовно дороги. Він може бути негативним, тоді верхні частини ближчі один до одного, ніж нижні. Якщо йдеться про позитивне, тоді нижні частини будуть ближче, ніж верхні. Цей параметр визначається передньою проекцією на автомобіль.

Сходження визначається з верхньої проекції на транспортний засіб. У разі позитивного кута, два передні краї колеса спрямовані один до одного, якщо продовжити їх площини вперед, то вони припиняться. Негативне сходження виглядає навпаки, у ньому задні частини коліс при погляді на машину зверху будуть ближчі один до одного.

Ці параметри можуть впливати на прямолінійний рух автомобіля, на те, як він входить у повороти. У другому випадку посилення параметрів сходу розвалу дозволяє збільшувати пляму контакту, якщо машина рухається не прямою. Такі варіанти підходять для швидкісного руху.

У багатьох сучасних передньопривідних автомобілях розвал передніх коліс задається жорстко, він не піддається регулюванню.

Правила

Розвал сходження вимагає періодичного регулювання. Це з зносом шин, елементів підвіски, аваріями, сильними ударами коліс та інші причинами.

Серед основних правил, які необхідно виконувати щодо регулювання розвалу, виділяють такі:

  1. Процедуру потрібно здійснювати після сезонної заміни коліс, особливо якщо ставляться різні за діаметром диски та профілем гуми.
  2. Після 20000 км пробігу рекомендується вивчення сходу розвали, і його регулювання через можливе зношування гуми, підвіски.
  3. Після сильних ударів коліс у ямах, вибоїнах або наїзді на перешкоду. Обов’язково процес проводять якщо збільшився зношування гуми на одному з коліс, або на окремій частині покришки, машину тягне вбік, змінилося положення керма.
  4. Після будь-якого варіанта ремонту ходової частини.

Точність сходу розвалу впливає керованість транспортного засобу, безпеку дорожнього руху. Цю процедуру не варто відкладати, неточне положення коліс погіршує стан гуми, підвіски, гальм та інших елементів автомобіля.