Особливості та рекомендації щодо вибору навісного замку

Навісні замки — найдавніший спосіб захисту. Вони з’явилися набагато раніше звичних урізних конструкцій.

Середні віки, Стародавній Китай, Єгипет часів фараонів — міцний і надійний такий замок оберігав майно століттями. Сьогодні він не зник, правда, застосовують його набагато рідше. Це спеціалізований інструмент для вирішення особливих завдань. Замовити замок навісний можна в спеціалізованних магазинах або в інтернеті, де можна подивитися усі варіанти та підібрати найбільш підходящий.

Різновиди

Навісні замки бувають дисковими та блоковими. Вони відрізняються запірним механізмом та зовнішнім виглядом. Блокові замки зовні нагадують коробочку. З дисковим знаком кожен — у них є дужки.

Також є кодові замки. Вони, зазвичай, невеликі, але дуже надійні. Базовий код доступу складається з нулів, але користувач за інструкцією може встановити будь-який бажаний набір цифр.

Найнадійніший матеріал для замків – загартована сталь. Це продукція преміального сегмента, що практично не піддається злому. На наступному щаблі латунні та чавунні замки. Ступінь захисту середня, корозійна стійкість відмінна.

Якщо складного злому не можна боятися, підійдуть легкі алюмінієві замки. Вони не відрізняються особливою міцністю, але не дадуть відчинити двері без інструментів чи ключа.

Плюси

Навісний замок — зрозуміла та зручна конструкція. Розбереться навіть дитина. Експлуатувати його дуже просто, а вимог до обслуговування практично немає. Простота користувачів і приваблює.

Ціна також приємна. Щоб встановити навісний замок, не доведеться псувати двері або дверцята. Відсутність додаткових витрат позитивно впливає на підсумкову вартість робіт.

У цьому замки цілком надійні. До них прийнято ставитися з деякою зневагою, але вона себе не виправдовує. Якісно виконаний замок з гарним запірним механізмом — надійний захист вашого майна.

Вибір

Де потрібні навісні замки? Ними захищають ящики, шафки, валізи, кейси з інструментами, сараї, комори, гаражі, горища, технічні приміщення. Відповідно, універсальних замків немає. Потрібно підбирати екземпляр під конкретні завдання. Чим важливіше приміщення, тим вищою має бути злостійкість.

Від замків із довгими дужками краще відмовитися. Вони залишають великий простір для злому: замок можна зрізати. Тому важливо враховувати розмір петель дверей.

І їхня здатність. Занадто великий для дверей або дверцят замок деформує петлі. Їх легко збити. У деяких випадках вони можуть навіть відвалитися. Переборщувати з вагою не можна.

Чавунні замки дешеві та надійні, але їх не можна використовувати взимку. Від впливу низьких температур метал стає крихким. Для захисту гаража чи сараю краще вибрати латунь.

Якщо навісний замок сталевий, переконайтеся, що він має надійне антикорозійне покриття. Інакше конструкція швидко проіржавіє, а від іржі метал стає крихким.