Пневморозподільники: поняття та їх використання

Джерелом енергії для пневматичних приводів являється постійно функціонуюча та обслуговуюча декілька пристроїв компресорна установка.

Саме тому потрібно піклуватися про наявність додаткового обладнання для контролю роботи конкретних виконавчих механізмів. Сучасні пневморозподільники електронного типу дуже популярні у наш час. Роздивимося їх особливості більш детально.

Основні задачі та переваги пневморозподільників

Головна задача пневморозподільників складається у подачі, відсічення та зміні направлення руху потоку стислого повітря. Воно поступає від джерела до конкретного обладнання. Такі операції можуть проводитися завдяки дії оператору або ж спеціального сигналу. Якщо казати про принципи керування, вони можуть бути пневматичними, електропневматичними або ж ручними.

Переваг у пневморозподільників дійсно багато:

  • можна дистанційно керувати процесом роботи обладнання;
  • усі основні процеси можуть бути автоматизованими;
  • швидкодія висока, що позитивно впливає на комфорт використання приладів;
  • пневморозподільники надійні та довговічні.

До того ж, прилади дуже легко ввімкнути до РСУ. Пристрої можна виносити за межі взриво- та пожежоопасної зони, де часто використовуються приводи пневматичного типу.

Якими можуть бути пневморозподільники?

Такі прилади можуть бути електромеханічними або ж електропневматичними. У обох випадках їх основними елементами є електромагнітна катушка та сердечник, що переміщується усередині. Але у першому випадку якір є розподільним елементом. У другому випадку він лише приводить його у рух.
При переміщенні сердечнику під впливом контролюючих органів відбувається переключення внутрішніх каналів розподільника. Пристрої розділяють на двухпозиційні та трьохпозиційні у залежності від можливих положень елементу розподілу.

У якості розподільного елементу використовуються золотники чи клапани. Клапанні прилади забезпечують високий рівень герметичності, вони швидкодіючі, не потребують високого рівня якості стиснутого повітря. Не потрібно змащувати деталі, але вони не підходять для потужних систем. Золотникові розподільні прилади підійдуть для того, щоб керувати великими обсягами енергії.
Як ви бачите, пневморозподільники заслуговують вашої уваги. Вони мають добрі характеристики, слугують довго, не підводять основні очікування. Головне, щоб ви обрали якісне обладнання від відомого бренду.