Фасадна лепнина: різновиди, монтаж та як обирати

Застосування фасадної ліпнини необхідне для надання будь-якій будівлі ексклюзивного вигляду. Вартість такої обробки цілком доступна, тому дозволити собі подібний декор можуть практично всі домовласники.

Фасадний декор від Ermitage Decor відрізняється чудовою якістю. ErmitageDecor – студія ліпного декору є виробником гіпсової ліпнини, фасадного декору, 3D-панелей.

Сучасні елементи декору можна замовити у любу точку країни. Склад знаходиться у місті Харкові, тому харковчани можуть забрати своє замовлення властноруч.

Види

Ліпнина для фасадів будівель поділяється на такі різновиди:

  1. Колони, пілястри. Дані елементи декору використовують у оформленні вхідний групи. Також подібний декор ефектно виглядатиме на відкритому просторому балконі. Можливий монтаж колон з їх знаходженням у підвішеному стані. Але подібний метод дуже складний, у зв’язку з чим він застосовується вкрай рідко. Зазвичай колони упираються в основу. Виконувати роботи з монтажу колон мають виключно фахівці високого рівня. Не варто займатися цим самостійно, не маючи необхідних навичок.
  2. Ізосайдинг. Такі панелі складаються з пінополістиролу, міцної армуючої сітки і закріплюючого шару спеціальної шпаклівки, стануть не тільки чудовим варіантом утеплення будунку, але й привабливим варіантом оздоблення фасаду будинку. Придбати термопанелі ізосайдинг можна за посиланням.
  3. Молдинг, карниз потрібні для декорування отворів. З їх допомогою виконується ефектне декоративне оформлення віконних та дверних конструкцій. Цей тип ліпних прикрас не вважається особливо складним в установці. За наявності мінімальних навичок можна зайнятися монтажем самостійно.
  4. Барельєф — це оригінальна прикраса, яка ефектно виглядає над вхідними дверима. Подібна окраса підійде для оформлення стін фасаду на рівні другого поверху. Процес монтажу можна здійснити самостійно. Він вважається складним і вимагає наявності в майстра спеціальних знань. Але в тих ситуаціях, коли планується подібне оздоблення багатоповерхових будинків, роботи ускладнюються за рахунок висоти будівлі. У цьому випадку необхідно скористатися будівельними риштуваннями та бажано залучити до роботи фахівців.
  5. Балюстрада чудово виглядатиме не тільки на балконі, але і в області центрального входу. Ці елементи вважаються універсальними. Для виготовлення балюстради можна використовувати виключно бетон. Заміна його іншими матеріалами, такими як гіпс або пінопласт, неможлива.

Матеріали

Для виготовлення ліпних прикрас можуть використовуватись такі типи матеріалів:

  1. Гіпс дуже технологічний. Його застосування дозволяє значно розширити можливості майстра. До його переваг відносять також малу вагу.
  2. Пінопласт найлегший. Фіксується за допомогою клею. Дуже доступний за вартістю.
  3. Бетон використовується для створення самої міцної та довговічної ліпнини у класичному стилі. Подібні вироби зберігатимуться на десятки років.