Особливості торцевих фрез та їх застосування

Серед усієї різноманітності фрез зі змінними пластинами торцеві вважаються найпоширенішими. Відмінною особливістю даних елементів є розташування ріжучих кромок у торцевій частині.

У процесі роботи основна дія провадиться бічною частиною пластин. Фреза насадна торцева широко застосовується при обробці різних видів металів.

Особливості

Насадні фрези зазвичай виготовляються із швидкорізальної сталі.

Найчастіше використовуються торцеві фрези, оснащені пластинами круглої форми. За допомогою такого елемента можна виконувати обробку різних видів.

Основною характеристикою торцевої фрези є значення такого важливого параметра як кут у плані. Від нього залежить ефективність різання, товщина стружки, можливість зміни напряму. У продажу представлені моделі торцевих фрез:

Деталі з кутом, що дорівнює 45 градусам, застосовуються для роботи зі сталевими та чавунними заготовками. Тонкостінні заготовки обробляти з їх допомогою не вдасться.

Фреза, кут якої сягає 75 градусів, є універсальною. З її допомогою виконують загальну обробку поверхні.

Фрезою з прямим кутом можна фрезерувати тонкостінні та не надто жорсткі заготовки. Нею можна обробляти площини та уступи.

Для торцевих фрез характерне перпендикулярне розташування осі обертання щодо заготівлі. Крім основних кромок на цих елементах є також допоміжні. Як правило, фрези торцевого типу застосовуються під час роботи з плоскими поверхнями.

Переваги

У порівнянні з іншими видами фрези торцеві мають кілька явних переваг:

  1. Завдяки особливостям конструкції вдається підвищити кількість зубів.
  2. Фрези цього типу можуть бути дуже жорсткими та масивними, виготовленими з особливо міцних матеріалів.
  3. Фрезерування із застосуванням таких елементів дозволяє отримувати більш гладку поверхню. Цьому сприяє значна кількість допоміжних кромок, а також спеціальні зачисні зубці.

Всі ці переваги сприяли тому, що даний тип фрез став найбільш застосовуваним при обробці металів. Найчастіше їх застосовують у галузі машинобудування. За допомогою даних деталей розточують вали, зубчасті колеса та інші елементи. Оскільки різальні кромки розташовуються на торцевій та бічній поверхнях, такими фрезами можна обробляти вироби східчастого вигляду.