Швидка та технологічна комп’ютерна діагностика авто: кому потрібна та як проводиться

Як відбувається та для чого потрібна технічна діагностика автомобіля? Які його плюси та переваги? Чи варто користуватися послугою – поради для автолюбителів.

Кожному автолюбителю важливо, щоб його машина працювала справно та безпечно. Щоб значно зменшити шанс критичних пошкоджень легкових авто, логічним та вигідним рішенням є періодично відправляти їх на комп’ютерну діагностику.

Що таке комп’ютерне діагностування автомобілів

Послуги авто діагностики – комплекси процедур, необхідних для швидкої та точної відповіді на три питання про автомобіль:

  • у якому технічному стані він знаходиться;
  • чи є способи покращити продуктивність;
  • які дії необхідно вжити для виправлення наявних проблем та досягнення бажаного стану.

Комп’ютерна діагностика автоматично читає коди помилок авто. Під час процедури використовуються спеціальний сканер, комп’ютер, носії та накопичувачі. Механік інтерпретує отриману інформацію, щоб визначити несправності, про які повідомило обладнання. На основі даних водій може приймати рішення щодо виправлення наявних проблем та їх запобігання прямо в автосервісі. Таким чином, комп’ютерна діагностика має дві цілі, обидві з яких важливі при керуванні автомобілем.

Для полегшення перевірок в багатьох машинах передбачений діагностичний інтерфейс бортового комп’ютера версії II. Він дозволяє механіку використовувати єдиний інструмент для виявлення проблем практично на будь-якій марці та моделі. Для запуску тесту сканер вставляється в гніздо, зазвичай розташоване під панеллю приладів з боку водія. Після введення в сканер деякої інформації про модель авто, ідентифікаційний номер автомобіля (VIN) і тип двигуна він може ідентифікувати та зафіксувати діагностичний код несправності. Саме він допомагає механіку дізнатись, де шукати проблему.

Переваги та ціни на діагностику авто

Діагностика автомобіля може значно полегшити пошук несправності. Замість того, щоб механік перевіряв весь двигун, машина може зробити це за нього. Крім того, деякі діагностичні сканери доступні для придбання споживачами.

Маючи його в руках, працівник сервісу може більше дізнатися про те, що відбувається в автомобілі.

Основними плюсами процедури є:

  • висока швидкість порівняно з аналогами;
  • більший шанс виявити проблеми та несправності до великого дефекту;
  • заощадження грошей на можливому ремонті.

Таким чином, діагностика автомобіля є важливим втручанням виявлення причин несправності автомобіля. Її також можна проводити превентивно, наприклад, перед проходженням технічного контролю. Вартість на послугу авто діагностика може залежати від марки, моделі та безлічі інших критеріїв.

Цю корисну процедуру можна пройти досить просто: безліч автосервісів надає водіям якісне діагностування автомобілів.