Баня для «сердечників» – табу. А сауна?

У зв’язку із зростанням захворювань серцево-судинної системи, вчені та лікарі всього світу проводять дослідження та пишуть наукові праці на цю тему.

Адже харчування та забезпечення всіх клітин організму киснем відбувається не без участі серця та кровоносної системи, вони ж відповідальні за виведення вуглекислого газу, токсинів та шлаків.

Окрім цього, серцево-судинна система відчуває в процесі терморегуляції, допомагають пристосуватися до перепадів температур. Тому сауна, яка, як відомо і полягає у зміні температурних режимів –; чудовий тренажер судинної системи. На тему впливу банних процедур на серце нам розкажуть експерти компанії SaunaShop saunashop.com.ua.

Людина видихає насичене вологістю тепле повітря. Це з тим, що дуже багато води нагрітої до 37 градусів, тобто до температури людського тіла випаровуються поверхнею легких. Це також спосіб тепловіддачі, і відбувається він у малому колі кровообігу.

Потовиділення також настає не без участі судин, адже для того, щоб почав виступати піт, кров повинна почати приливати до шкіри. При поході в парильню кров відливає від внутрішніх органів до легких та шкірних покривів, підвищується тиск.

Чи можна в цьому випадку йти в лазню?

І в яку саме? Вплив сухої та вологої спеки на серце та судини не ідентичний. Відповідно, різні види лазні по-різному відбиваються на роботі цих найважливіших для людини органів.

Відвідування вологих парилень призводять до різких змін у роботі серця. Підвищується систолічний та діастолічний тиск, може виникнути аритмія, а пульс зростає до 140 ударів на хвилину і навіть може перевищувати ці значення. Це не найкращі умови для серцево-судинної системи, особливо якщо у людини раніше відзначалися перебої в роботі серця.

Сауна та серце

Сухоповітряна сауна відбивається на роботі серця зовсім іншим чином. Відвідуючи суху фінську сауу, людина, незважаючи на вищі температури, почувається набагато комфортніше. Параметри серцевої роботи залишаються в межах норми та фізіологічних уражень не відбувається. Частота пульсу зазвичай не перевищує 120 ударів за хвилину. Мінімальний тиск знижується, а максимальний трохи підвищується, обмінні процеси в серцевому м’язі також не дають збоїв.

Відповідно і лікарі та вчені рекомендують для здорової роботи серця віддавати перевагу сауні, після відвідування якої всі показники серцево-судинної системи нормалізуються вже через годину після походу в парилку.