Як правильно обрати скотч для пакування та декілька порад

Для перевезення товарів потрібно його надійно запакувати. Для закладення швів, з’єднання двох частин тари найчастіше використовується клейка стрічка.

Нею також можна посилити кути чи грані, зміцнити днище. У таких ситуаціях використовується скотч міцний.

Переваги

 

Найважливішим параметром клейкої плівки або скотчу є поєднання легкості, міцності кріплення практично на будь-яких поверхнях та сильної протидії розриву. Полімерний матеріал тягнеться, його важко розірвати. Створивши кілька шарів, можна домогтися того, що тара витримає дуже високі навантаження, місця нанесення скотчу стануть міцнішими, ніж інші елементи упаковки.

Липка стрічка може наноситися ручним і машинним способом залежно від обсягів товарів, що упаковуються, вимог логістики. Сама плівка може випускатися в мотках або барабанах, мати значну довжину, і використовуватися на автоматизованих лініях з упаковки продукції.

Скотч використовують практично для будь-якої тари. Особливо добре стрічка поводиться з картонними ящиками, паперовими мішками або упаковкою з полімерів. Вона швидко та міцно прилипає по всій поверхні, надає герметичності швам, може виконувати захисну функцію від проникнення води чи повітря зовні.

Вибір

Бажаючи купити скотч, варто врахувати такі фактори:

  1. Об’єм упаковок, що обробляються. Для автоматичного обладнання потрібні рулони від 100 до 900 метрів, для ручної роботи використовують 33 і 66 метрів.
  2. Товщина скотчу: 40 мкм — це найтонший вид стрічки, її використовують для маленької тари та легких товарів; 43 мкм – універсальний варіант; 45 мкм має більш високі зчіпні здібності, використовується для пакування коробок з важкими предметами типу холодильників, пральних машин та іншого обладнання.
  3. Ширина стрічки визначить можливості герметизації швів та закріплення двох листів картонної коробки. Виділяють стрічку 38 мм, 50 мм і 75 мм. У цьому випадку також враховують тип тари, вага товарів, вимоги до міцності упаковки при завантаженні-розвантаженні і транспортуванні.

Скотч може бути безбарвним або кольоровим. У другому випадку найчастіше використовується світло-коричневий тон картонним коробкам. Є варіанти з товарними знаками, назвами чи логотипами виробників товарів, логістичних компаній, що дозволяє використовувати клейку стрічку як елемент реклами.

При виборі пакувального скотчу варто враховувати всі фактори товару та тари, умов транспортування та зберігання.