Фізичні особи, які є підприємцями і господарською діяльністю повністю займаються самостійно, обов’язково повинні робити бухгалтерський облік, а також сплачувати податки у вказані терміни.
Але не всі володіють необхідними знаннями для такої справи. Тому можливо дізнатися більше інформації на https://zkg.ua/buhhalterski-posluhy/podatkovi-zvity-fizychnoho-osoby-pidpryjemtsya/ або звернутися за підтримкою до спеціалістів.
Підприємці, які веденням бухгалтерії вирішили зайнятися самостійно, за змінами в податковому законодавстві не завжди встигають слідкувати. При наявності помилки можливий штраф. Саме тому найбільш вдалим рішенням буде наявність віддаленого бухгалтера для ФОП. Його послуги є актуальними для тих підприємців, які здійснюють свою діяльність по загальній або спрощеній системі оподаткування. Ведення бухгалтерської діяльності та подання звітності ФОП може бути комплексне та разове.
Коли підприємець вважає, що власноруч зможе здавати звітність, то він зобов’язаний ознайомитися максимально зі специфікою. Починати бажано з основ. Одразу слід дізнатися про правила заповнення декларації для податків. Кожен рік її подають платники єдиного податку, які відносяться до 1 або 2 групи. Після завершення звітного терміну період подачі заявки складає 60 діб. А ось особи, які відносяться до 3 групи, мають принести декларацію до податкової служби у термін, який передбачений для звітного квартального періоду. При цьому після завершення він не може перевищувати 40 діб.
Надання звітності можливо кількома способами:
- Через довірену особу при наявності довіреності.
- Особисто ФОП.
- Електронною поштою. Але тут потрібно мати відповідні сертифікати та цифровий підпис.
- Поштою. При цьому слід відзначити перелік матеріалів, які додаються.
Форма для подачі є єдиною для всіх ФОП. В ній шість розділів. У першому декларант має розповісти при себе інформацію. З трьох наступних розділів слід виділити лише один, а в інших поставити риски. У 5 розділі слід вказати дані, які стосуються єдиного податку. Якщо за попередній період була допущена помилка, то обробляється шостий пункт.
Процес подання звітності є відповідальним та кропітким. Саме тому треба детально ознайомитися з інформацією, яка потрібна бути у кожному з розділів. Сама ж декларація може бути уточнюючою або звітною, а також поновленою звітною. У декларації треба вказувати ту суму грошей, яка є в книзі обліку доходів. Тут присутні доходи підприємців і більш нічого.
Оставить ответ