Які частини ходової вантажного автомобіля найвразливіші

Ходова частина — це одна з систем вантажівок, які найбільш навантажуються. На ній неминуче позначаються нерівності дороги, постійні вібрації та удари, великі навантаження під час руху бездоріжжям.

Розберемо докладніше найслабші місця ходової вантажного автомобіля, а тим, хто ще не знає, де в Україні за доступною ціною купити інструмент для ремонту ходової частини, рекомендуємо заглянути в каталог інтернет-магазин AD-Instrument.

Ресори та пневмопідвіска вантажівок

У вантажних автомобілях передбачена ресорна або пневматична підвіска, яка розрахована на важкі вантажі. Основні проблеми виникають через постійні перевантаження, забруднення, низької якості доріг, виток повітря в пневмосистемі.

Кульові опори, кермові тяги та сайлентблоки вантажних автомобілів

Великі навантаження на ходову вантажівки створюються через масу автомобіля, особливо під час маневрування чи руху поганими дорогами. Проблеми з кульовими опорами та кермовими тягами вантажівки можуть призвести до погіршення керованості.

Сайлентблоки часто зношуються через вібрації, вплив високих навантажень і несприятливі умови. Знос сайлентблоків вантажівок викликає люфт і стукіт у підвісці.

Причини виходу з ладу ходової вантажівки

Одна з основних причин, яка рано чи пізно змусить взятися за інструмент для ремонту ходової частини вантажівки — постійне перевищення допустимої вантажопідйомності. Крім того, вантажівки часто використовуються у важких умовах, включаючи бездоріжжя. Ігнорування регулярної діагностики та заміни зношених деталей, використання неспеціалізованого інструменту для ремонту вантажівок призводить до прискореного зношування ходової.

Різкі маневри, висока швидкість при повному завантаженні та некоректний розподіл вантажу негативно позначаються на стані ходової частини вантажівки.

Для того, щоб інструменти для ремонту ходової частини були у вашому арсеналі лише для підстрахування, дотримуйтесь ряду правил:

  • розподіляйте вантаж рівномірно;
  • враховуйте центрування вантажу;
  • проводьте регулярні перевірки стану ресор, амортизаторів, подушок пневмопідвіски, кульових опор та рульових тяг з використанням професійних інструментів для ремонту вантажівок;
  • контролюйте тиск у пневмосистемі.

Крім того, під час заміни деталей вибирайте запчастини від перевірених виробників.