Як правильно підключити та встановити душові піддони

Багато власників будинків і квартир вважають за краще приймати водні процедури в душі. Це швидше, витрачати менше води, що вигідно з огляду на значні рахунки за використання ресурсів.

Для облаштування потрібного варіанту душа пропонується обрати та купити сантехнічне обладнання на https://vencon.ua/ua/catalog/santehnika.

Види піддонів

Важливе поділ даних пристроїв – їх форма. Бувають квадратні, прямокутні та кутові варіанти. Ці параметри обов’язково враховують при виборі розташування кабіни.

Існують низькі, середні та високі піддони. Перші мають низький борт, вони вміщують невеликий об’єм води, але їх зручно використовувати дітям, літнім людям або людям з обмеженими можливостями.

Високі піддони можуть вміщати великий обсяг води, призначені для тривалого прийому водних процедур, часто виконують роль ванни. Середні по висоті поєднують у собі переваги двох попередніх варіантів.

Найважливішим параметром при виборі стає матеріал виготовлення:

  1. Чавунні є міцними, довговічними, здатними витримати значні навантаження. Вони найчастіше створюються глибокими та великими.
  2. Сталеві варіанти легші, мають високу міцність, проте шумніші при ударах струменів води.
  3. Акрилові тихі, мають гарний зовнішній вигляд, різноманітну форму, найтепліші, оскільки найшвидше нагріваються.

Встановлення

Процес монтажу здійснюється так:

  1. Визначається місце розміщення душової кабіни та проводяться виміри.
  2. Залежно від варіанта підлоги та маси піддону з водою, душової кабіни створюється основа. Це може бути бетонна стяжка, вирівнювання поверхні за допомогою дерев’яних плит, створення п’єдесталу.
  3. Монтується каркас із бетону, цегли, або сталевих штирів. Останній варіант найчастіше використовують для акрилових піддонів, ці деталі йдуть у комплекті.
  4. Під п’єдестал, каркас заводяться каналізаційні труби, до них приєднується сифон. Важливо, щоб нижня точка зливного отвору була на 5° вище, ніж виведення каналізації, щоб забезпечити нормальний стік. Особливо це важливо для низьких піддонів.
  5. Піддон закріплюється і перевіряється точність установки по горизонталі. Для регулювання виробу часто постачають ніжками, висоту яких можна зменшити або збільшити, вирівняти деталь. Проводять герметизацію стиків та швів.

Далі включають воду на повну потужність, перевіряють відсутність протікання, як йде вода з піддону. Це дозволить експлуатувати душову кабіну, не побоюючись переливу рідини та інших неприємних наслідків.